2015

Kapela Komat oslavila 15 Let výročí ! Vydala nové CD - 15Let v Komatu !! Objednávejte >>ZDE<<

2012

Odchází kytarista Petr Zeman a do Komatu se vrací Honza Čížek. Probíhá turné Dej si říct, dle stejnojmeného alba, které vyšlo v Listopadu 2011.

2011

Leona Šenková odchází na sólovou dráhu. Nastupuje zpěvačka Adéla Šimonová

2009

K Hudymu kapela přibírá jěště stejně starého 15-ti letého kytaristu Petra „Skippera“ Zemana , a tak se rozrůstá počet členů na SEDM: 3 hutné kytary v podobě Lenky, Skippera a Olina, klavírní virtuóz Hudy, basák a kapelník v jedné osobě Miky, čarodějka hlasu Leona a ďábel za škopky Deťák. Taktéž probíhají přípravy pro vydání CD a koncertu k 10.výročí kapely, které je přerušeno účastí Leonydys v Superstar.

2007-2008

Koncertování a příprava na třetí CD. 23.května probíhá křest 3.CD s názvem Prokletí, na jehož vzniku se znovu podílí i zakládající člen Olin Rokyta.Na křestu opět nechybí patron hudební scény Zdeněk Hejduk. Písně z nové placky můžete zaregistrovat na rádiu Šumava. Žánr kapely se dá shrnout pod Melodic Metal a v tvorbě naleznete i vlivy z jiných žánrů. Na konci roku střídá Pospeho Jakub „Hudy“ Hudec a věkový průměr kapely vesele klesá.

2004-2006

Jako u všech hudebních uskupení se z různých důvodů (hlavně pracovních) obměňují členové a tak v kapele můžete opět zaregistrovat klavésáka Jana „Pospeho“ Pospíšila. Kapela upouští od hlavního mužského zpěvu a v roce 2006 přichází 13-ti letá zpěvačka Leona „Leonydys“ Šenková, zatím nenápadná vzhledem, o to však je překvapující její hlasový fond.

2003

Další zlomový rok. Do Komatu upadá Lenka Svatoňová (kytara) a Iva Paráková (klávesy), navíc přichází druhé CD s názvem Vzhůru do Komatu. CD se tvoří v Music Hell v Hradci Králové a pozvánku na jeho křest jste mohli zaregistrovat i v regionálních vysílání TV. Toto CD bylo prezentováno v hudebním pořadu ESO.

2001-2002

Pospeho střídá Ondřej Podhradský a Martin Blažek střídá kytaru Honzy Čížka a Olina Rokyty.

2000

Rozšíření hudebního složení o klávesy Jana „Pospeho“ Pospíšila. Kapele je rok a vydává své první CD s názvem Doba je prokletá, zároveň se o kapele můžete dočíst v knize od Zdeňka Hejduka 120x o kapelách Kolínska. (pro zvídavé štourali: domovským městem Komatu jsou Chvaletice a ty spadají pod Přeloučsko, chcete-li pod Pardubicko, avšak Chvaletice jsou hraničním městem a byly v minulosti známy svými rockovými koncerty, proto kdejaký kolíňák toto město. A kapely koncertují v obou regionech a tudíž pod něj i spadají.

1999

Ve městě Chvaletice se dává dohromady hudební těleso KOMAT. Prvotní seskupení tvoří baskytara Marcel „Miky“ Střížek, kytara Oldřich „Olin“ Rokyta a bicí Michal „Deťák“ Smutný. Jejich hudební žánr má nášlapnuto k heavy metalu.Časem se kapela rozšířila ještě o kytaristu Honzu Čížka. Ještě nutno uvést první koncert, který proběhl na Valech u Přelouče a byl tím prvním krokem k objevení Komatu na scéně.

copyright www.tkdesign.cz, klarovic@tkdesign.cz